Wakacje – czas na zdrowe i estetyczne paznokcie


Wakacje – czas na zdrowe

Chociaż z roku na rok coraz bardziej dbamy o nasze stopy, to nadal są one jedną z najbardziej zaniedbywanych części ciała. Dotyczy to także paznokci u stóp. Tymczasem ich zdrowie to gwarancja komfortu i dobrego samopoczucia podczas wakacji.

Powiedź „nie” grzybicy!

Grzybica stóp, a także grzybica paznokci u stóp to bardzo często występujące choroby, wciąż jednak uważane za wstydliwe. Niestety, nieraz zdarza się, że z powodu wstydu zwlekamy z wizytą u lekarza. A może liczymy, że „samo przejdzie”? Trzeba sobie powiedzieć jasno, że każdy dzień zwłoki działa na naszą niekorzyść. Jeśli więc zauważymy, że nasze paznokcie są zgrubiałe, łamliwe czy że pojawiają się na nich dziwne przebarwienia, nie bójmy się poszukać pomocy. Możemy sięgnąć również po dostępne w aptekach i drogeriach preparaty na grzybicę paznokci. Już dziś zadbajmy o profilaktykę – do walizki nie zapomnijmy spakować klapek i dużego zapasu ręczników, by nie podkusiło nas do korzystania z cudzych.

Odpocznij od lakieru

Kobiety często malują paznokcie – nie tylko u rąk, lecz także u stóp. Nieraz zapominają jednak o nie do końca pozytywnym wpływie lakieru na płytkę paznokcia, w szczególności gdy nie nakłada się najpierw specjalnej bazy lub odżywki. Nasze paznokcie, dodatkowo uciskane butami, stają się nieraz pożółkłe i zgrubiałe, a co za tym idzie całkowicie nieatrakcyjne. Warto wówczas sięgnąć po specjalne systemy redukujące żółknięcie oraz odbarwianie, np. produkty marki Scholl na grzybicę i przebarwienia paznokci. Pamiętajmy jednak o tym, że przebarwienia paznokci stóp mogą być spowodowane także grzybicą – dlatego takich objawów nigdy nie powinniśmy lekceważyć.

Uwaga na wrastające paznokcie!

Zdarza się, że chcemy nadać paznokciom u stóp nasz wymarzony kształt, zapominając całkiem o tym, by był on jak najbardziej naturalny. Tymczasem zbyt mocne przycinanie czy zaokrąglanie paznokcia może doprowadzić do jego wrastania. To wyjątkowo bolesna i przykra choroba, często praktycznie uniemożliwiająca normalne chodzenie oraz funkcjonowanie. Pamiętajmy więc, by przycinanie paznokci u stóp ograniczyć do koniecznego minimum, a także by wszystkie zabiegi typu pedicure wykonywać za pomocą sterylnych, odpowiednich przyrządów kosmetycznych.
Choroby paznokci potrafią być wyjątkowo bolesne, a jednocześnie w poważny sposób mogą zakłócać nasze poczucie estetyki. Dlatego warto dbać o stopy i paznokcie na co dzień, by podczas wakacji cieszyć się pełnym komfortem i nie musieć ograniczać aktywności z powodu bólu czy opuchlizny.

Dodaj komentarz