Woda termalna od Vichy – czyli jak wiele może woda w spray’u!


beautiful women
Dobroczynny wpływ wody termalnej na ciało i umysł znany jest ludziom od bardzo dawna. Już w starożytnym Rzymie termami nazywano publiczne łaźnie, które zaopatrywane były w źródlaną wodę. To właśnie nasi przodkowie odkryli, że woda termalna może nie tylko polepszyć samopoczucie czy uwolnić organizm od wielu chorób, ale też upiększać urodę. Dziś nie musimy przesiadywać godzinami w basenach termalnych, by na własnej skórze zobaczyć efekty jej działania. Postęp technologiczny sprawił, że wodę termalną możemy mieć cały czas przy sobie. Podpowiadamy, dlaczego warto stosować wodę termalną w spray’u i jak z niej korzystać, by korzystnie wpłynęła na nasz wygląd!

Woda termalna Vichy – skąd się bierze?

Wodę termalną Vichy wydobywa się z miejscowości o tej samej nazwie w środkowej Francji. Vichy jest jednym z najstarszych i najsłynniejszych uzdrowisk, które w czasach rzymskich było znane jako Aquae Calidae. Woda z Vichy znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości kojących. Zawarte w niej cenne pierwiastki (wapń, żelazo, miedź, mangan, magnez, cynk i potas) doskonale radzą sobie z zaczerwienieniami i świądem skóry, a także innymi problemami skóry wrażliwej, cery naczynkowej i atopowej. Woda termalna z Vichy została też doceniona za swoje wyjątkowe właściwości przeciwzmarszczkowe. Wzmacnia barierę ochronną naskórka przed działaniem wolnych rodników, a tym samym opóźnia proces starzenia się skóry.

Woda termalna w sprayu lekiem na problemy skóry wrażliwej

Woda termalna w spray’u zdecydowanie powinna znaleźć się w posiadaniu osób, które na co dzień zmagają się z problemami skóry wrażliwej – preparat tego typu doskonale radzi sobie z podrażnieniami na skórze, zaczerwienieniem, popękanymi naczynkami, a także skłonnością do przesuszania. W codziennej pielęgnacji twarzy woda termalna zdecydowanie powinna zastąpić zwykłą wodę. Ta z kranu jest twarda i stanowi jedną z najczęstszych przyczyn powodujących podrażnienia oraz reakcje alergiczne na skórze. Codzienne stosowanie wody termalnej w spray’u wzmacnia też naturalną barierę ochronną naskórka i lepiej zabezpiecza ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, a tym samym przed szybkim starzeniem się.

Woda termalna a oparzenia słoneczne

Woda termalna to produkt, którego nie powinno też zabraknąć w naszej wakacyjnej kosmetyczce. Długotrwałe przebywanie na słońcu bardzo często wywołuje problem przesuszania i łuszczenia się skóry, a także oparzeń słonecznych, które zdecydowanie przyspieszają jej proces starzenia się. Woda termalna koi i łagodzi wszelkie negatywne skutki szkodliwego promieniowania UV, a także nawilża i odżywia skórę. Jest ona bardzo przydatna w usuwaniu różnych dolegliwości po opalaniu nie tylko w przypadku skóry alergicznej i wrażliwej oraz wszystkich innych typów cer. Przechowywana w lodówce jest w stanie ochłodzić i odświeżyć skórę twarzy w upalne dni.

Jak używać wody termalnej?

Aplikacja wody termalnej na skórę to zabieg bardzo prosty, szybki i przyjemny. Wystarczy rozpylić ją na skórę, trzymając butelkę mniej więcej 30cm od twarzy, odczekać kilka sekund, a następnie delikatnie zebrać jej nadmiar ze skóry, przykładając do niej ręcznik lub chusteczkę higieniczną. W tym przypadku należy jednak pamiętać o tym, by aplikacja wody termalnej była poprzedzona zabiegiem oczyszczania twarzy. Na koniec należy zaś nałożyć na skórę odpowiedni dla swojego typu cery krem nawilżający do twarzy. Właściwości wody termalnej pozwalają też na przedłużenie trwałości makijażu oraz odświeżanie twarzy w dowolnym momencie dnia, dlatego warto korzystać z niej tak często, jak tylko nasza skóra odczuje taką potrzebę.

Więcej informacji na temat wody termalnej w spray’u znajdziecie na stronie:

http://www.vichy.pl/produkty-nawilzajace/woda-termalna-z-vichy-woda-termalna/p2846.aspx

Dodaj komentarz