Wpływ stylizacji włosów na łysienie


Wpływ stylizacji włosów na łysienie
Łysienie jest problemem, który dotyka wiele kobiet. Coraz więcej pań skarży się na nadmierną utratą włosów. Chociaż jest to problem czysto estetycznym, to dla kobiet łysienie jest bardzo problematyczne. W końcu kobiety zazwyczaj mają długie włosy, a fryzura jest dla nich bardzo ważna. Łyse placki na głowie wyglądają nieestetycznie i źle wpływają na samoocenę. Niestety, ale za łysienie odpowiada bardzo często nieodpowiednia stylizacja włosów, a jak wiadomo wiele pań codziennie układa fryzurę i stosuje przy tym kosmetyki oraz akcesoria, które niszczą włosy.

Niebezpieczne kosmetyki do stylizacji

Kosmetyki do stylizacji najczęściej opierają się na alkoholach, które są nośnikiem substancji usztywniających włosy. D najczęściej stosowanych kosmetyków do stylizacji włosów należą: żele i pianki, gumy do włosów oraz lakiery. Mają one za zadanie utrzymać pożądany kształt fryzury, często, aby uzyskać dobry efekt, należy stosować je w dużych ilościach. Ze względu na swój skład kosmetyki te odbijają się negatywnie na stanie włosów, codziennie stylizowane włosy są matowe, suche i łamliwe. Poza tym kosmetyki stylizujące wysuszają skórę głowy, powodują pojawienie się łupieżu i innych problemów.

Gorące powietrze a utrata włosów

Łysienie u kobiet może być spowodowany także używaniem gorącego powietrza do stylizacji włosów. Suszarka, lokówka i prostownica znajdują się w łazienkach większości kobiet. Wpływają one jednak bardzo negatywnie na wygląd włosów i powodować mogą ich łamanie oraz wypadanie. Chociaż zaraz po stylizacji włosy teoretycznie wyglądają ładnie, to w rzeczywistości są mocno zniszczone. Sposobem na zapobieganie zniszczeniom spowodowanym przez gorące powietrze, jest unikanie gadżetów, które stylizują na gorąco. Zamiast tego można wybrać na przykład papiloty, które nakłada się na noc i kręcą włosy bez użycia gorącego powietrza albo szczotki prostujące które emitują delikatne ciepło i rozprostowuje włosy bez skutków ubocznych.

Czesanie i układanie fryzur – zagęszczanie włosów

Łysienie bardzo często powodowane jest przez zbyt agresywny czesanie i spinanie włosów zbyt ciasno. Mocno związane warkocze i gładko zaczesane kucyki nadwyrężoną cebulki włosów i bardzo często powodują nawet ból. Codzienne układanie takich fryzur sprawia, że włosy osłabiają się i coraz częściej widzimy wypadające włosy. Wyrwane z cebulkami włosy przestają odrastać, a fryzura zaczyna się robić coraz mniej gęsta. Wiele kobiet nie wie też, jak w prawidłowy sposób czesać włosy. Niektóre panie mają tendencję to zbyt agresywnego czesania włosów, podczas tego zabiegu szarpią, łamią włosy i wyrywają je. Kluczowe jest to, aby włosy zaczynać czesać od końcówek i iść ku górze. Dzięki temu delikatnie można rozczesać nawet mocno splątane włosy.

Dodaj komentarz