Wypadanie włosów jest Twoją zmorą? Sprawdź skuteczne sposoby radzenia sobie z problemem


Wypadanie włosów jest Twoją zmorą? Sprawdź skuteczne sposoby radzenia sobie z problemem

Włosy to ogromny urodowy atut – zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Problem wypadania włosów dotyczy wielu pacjentów, w różnym wieku i o różnym statusie. Łysienie może mieć też różne przyczyny, a od szybkiej diagnozy często zależy również zastosowanie metody leczenia oraz ostateczny sukces.

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Do najpopularniejszych przyczyn leżących u podstaw wypadania włosów należy:
mocna stylizacja – codzienne mycie pod gorącą wodą, suszenie zbyt gorącym nawiewem, stosowanie mocnych stylizatorów;
długotrwały stres – uwalniający się kortyzol wpływa negatywnie na stan ogólny zdrowia, w tym stan włosów;
choroba – między innymi choroby na tle hormonalnym lub anemia;
niewłaściwa dieta – zwłaszcza niedobory źle wpływają na stan włosów;
czynniki zewnętrzne – gorące słońce, zimny wiatr, mróz, chlorowana woda – to główne przyczyny problemów z włosami i skórą głowy;
brak mikroelementów – co zdarza się zwłaszcza zimą; rozwiązaniem jest bardziej urozmaicona dieta.

Jakie są możliwości uzyskania pomocy w sytuacji intensywnego wypadania włosów?

Możliwości uzyskania pomocy i zahamowania wypadania włosów wiąże się przede wszystkim z etapem zgłoszenia się ze swoim problemem do specjalisty. Im szybsza będzie wizyta u trychologa, tym większe szanse na pokonanie niedogodności i zapobiegnięcie powstaniu widocznych prześwitów. W niektórych przypadkach pomocny może okazać się przeszczep włosów. Więcej szczegółów dotyczących przebiegu i kosztów zabiegu można uzyskać, wchodząc na stronę internetową https://transplantacjawlosow.pl/.

Przeszczep włosów – cena i dostępność zabiegu. Kiedy warto zainteresować się transplantacją włosów?

Przeszczep włosów bywa jedynym rozwiązaniem, które przynosi trwałe efekty i maskuje problem estetyczny pacjenta cierpiącego na łysienie. Jego dostępność, z roku na rok, jest coraz większa, a wraz z nią obniżeniu ulegają również ceny samego zabiegu. Więcej informacji dotyczących możliwości uzyskania kredytowania tego typu usługi można znaleźć na stronie https://transplantacjawlosow.pl/kredyt/.
Przeszczep włosów z wykorzystaniem robota FUE Extractor to jedna z bardziej nowoczesnych metod, która pozwala w precyzyjny sposób, w znieczuleniu miejscowym, przeszczepić włosy we wskazane miejsca. Tym samym można zlikwidować pogłębiające się zakola lub ubytki włosów na środku głowy. Możliwości tej metody są bardzo duże i dają zadowalające rezultaty.

Dodaj komentarz