Wyżej, szybciej, mocniej, czyli feromony w sporcie


Wyżej, szybciej, mocniej, czyli feromony w sporcie
Temat wykorzystania feromonów do odnoszenia sukcesów w różnych dziedzinach pozostaje niewyczerpany. Wiemy, iż pozwalają zyskać pewność siebie i pozytywny odbiór ze strony osób z otoczenia, co jest wykorzystywane do uwodzenia, negocjacji biznesowych czy zwiększenia temperatury związku dzięki oddziaływaniu na podświadomość. Jednak okazuje się, że jest coś jeszcze – feromony mogą okazać się użyteczne dla sportowców. W jaki sposób? Warto się przekonać!

Z feromonami można więcej

O feromonach jako sposobie zwiększenia sprawności fizycznej zaczęto mówić w 2007 roku. Wtedy to amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania według których mężczyźni wystawieni na działanie feromonów w trakcie ćwiczeń na siłowni osiągnęli następujące efekty:

  • Ich siła wzrosła o 5-10 procent

  • Masa ciężarów, które podnosili zwiększyła się o 10-20 procent

  • Udało im się zredukować stany zapalne dróg oddechowych

Istnieją więc przekonujące dowody na to, że feromony pozwalają sprawić, że sportowcy są w stanie zwiększyć wytrzymałość fizyczną, co oczywiście ma przełożenie na ich wyniki. Badania na temat tego nowego sposobu poprawienia wydolności są wciąż prowadzone, jednak już dotychczasowe rezultaty są bardzo zachęcające. Jest to sposób zwiększenie sprawności fizycznej, który nie jest nielegalnym dopingiem, dlatego wiele osób uważa go za bardzo obiecujący!

Dominuj w sporcie

Poza samym zwiększeniem sprawności fizycznej feromony mają dla sportowców jeszcze inny niewątpliwy atut. Zwiększenie pewności siebie oferowane przez zastosowanie feromonów syntetycznych sprawia, że osoba uprawiająca sport będzie w stanie osiągać lepsze wyniki. Sukces w sporcie to siła nie tylko ciała, ale i charakteru, który pozwala wytrwale wyrabiać w sobie umiejętności i przejmować kontrolę nad rozgrywką. Warto zwrócić uwagę, że wielu najbardziej uznanych piłkarzy, zawodników MMA czy koszykarzy to osoby, które oprócz niesamowitych umiejętności posiadają ogromną charyzmę, która uczyniła z nich prawdziwe gwiazdy.

Szczególnie istotne wydaje się zastosowanie feromonów w sportach drużynowych – wtedy feromony mogą sprawić, że zawodnik będzie w stanie okazać dominację nad konkurentami. Zwiększona decyzyjność sprawia, że zawodnik jest skłonny przeprowadzać bardziej odważne akcje, natomiast członkowie jego drużyny są bardziej chętni podążać za jego przywództwem, a konkurenci odczuwają przed nim większy respekt. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sukces najlepszych sportowców, których uwielbiamy oglądać na ekranach telewizorów jest po części dziełem feromonów!

Feromony w sporcie to perspektywiczny temat

Temat wykorzystywania feromonów w sporcie ciągle się rozwija i na pewno warto uważnie śledzić postępy w badaniach. Na rynku dostępna jest duża ilość feromonów, które mogą doskonale pomagać sportowcom – warto więc uważnie zapoznać się z ofertą producentów, by je znaleźć, jeżeli zależy nam na osiąganiu rewelacyjnych wyników w sporcie niezależnie od wybranej dyscypliny. Życzymy powodzenia!

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada strona Świat-BTB.pl

Dodaj komentarz