Zabiegi anti-ageing – jak się odmłodzić?!


Zabiegi anti-ageing – jak się odmłodzić?!
Anti-ageing uchodzi za swojego rodzaju kulturę zorientowaną na młodość. Jedni uznają to za gałąź medycyny, drudzy za styl życia. Zajmuje się wykrywaniem, profilaktyką i zapobieganiem dolegliwości wpływających na starzenie się organizmu. Innymi słowy, anti-ageing stawia na naturę przez promowanie zdrowia.

Anti-ageing zatem to nie tyle medycyna, ile styl życia. Zabiegi anti-ageing pozwalają zachować młodość i piękno, a w niektórych przypadkach pozwalają również poczuć się lepiej. Nic więc dziwnego, że zyskują one coraz większą popularność – warto więc się z nimi zapoznać.

 

Lifting nićmi polidioksanowymi

Dla zachowania jędrności skóry twarzy podstawę stanowią kremy. Ale wraz z upływem czasu można wspomóc się również innymi metodami. Nie oznacza to, że trzeba sięgać po pomoc chirurga plastycznego. Nie oznacza to również, że zostaliśmy skazani na botoks. Lifting nićmi PDO, czyli  nićmi polidioksanowymi, jest jednym z zabiegów anti-ageing i ma bardzo dobrą opinię. Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na wprowadzeniu za pomocą igieł pod skórę pacjenta nici PDO. Nici PDO to syntetyczne włókna, które wraz z biegiem czasu się rozpuszczają, stymulując syntezę kolagenu i fibroblastów. Skóra staje się wówczas gładsza, zanikają zmarszczki, obwisłe tkanki się wzmacniają, a owal twarzy się podnosi. Proces rozpuszczania nici trwa pół roku, a efekt działania pozostaje widoczny przez dwa lata.

Przeciwskazaniami do zabiegu są choroby skóry, nowotwory, zaburzenia krzepliwości krwi. Wskazaniami do zabiegu są natomiast zmarszczki  czoła, opadające policzki, worki pod oczami, opadające brwi.

 

Peeling z kwasem ferulowym

            Kobiety uwielbiają peelingi. Nie mogło więc peelingu zabraknąć w ofercie anti-ageing. Peeling składa się z kwasu ferulowego oraz witamin C+ E + A. Kwas ferulowy działa silnie antyoksydacyjnie, przez co chroni DNA i neutralizuje wolne rodniki. Innymi słowy, kwas ferulowy chroni przed niekorzystnym działaniem słońca na skórę. Kompleks witamin C+ E + A stymuluje z kolei produkcję kolagenu – białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Peeling nakłada się na 6-8 godzin, po czym się go zmywa. Zaleca się stosowanie peelingu regularnie, najlepiej 5-8 razy robiąc kwartalne przerwy. Peeling z kwasem ferulowym może stosować każdy. Jedyne osoby, które muszą z niego zrezygnować to alergicy skórni.

 

Zabieg oxybrazji

Egzotyczna nazwa i egzotyczny zabieg. Oxybrazja, czyli mikrodermabrazja z tlenem i solą fizjologiczną, sprawia że skóra odradza się przy pomocy wody, powietrza i energii. Przebiega to w sposób bombardowania tlenu i soli fizjologicznej. Wydobywają się one z prowadnicy przyłożonej do twarzy. Mikrodermabrazję przeprowadza się zazwyczaj jako serię kilku zabiegów w odstępie od tygodnia do miesiąca czasu. Zabiegu oxybrazji nie powinno się stosować przy stanach zapalnych skóry, infekcjach skóry, łuszczycy oraz chorobach nowotworowych. Oxybrazję uznaje się za jeden z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych zabiegów liftingujących.

 

GK
Więcej o anti-aging przeczytasz w serwisie zatokapiekna.pl.

Dodaj komentarz