Zabiegi estetyczne 3 w 1 – warto stosować?


Zabiegi estetyczne

Trzy w jednym – każdy z nas chociaż raz napotkał to chwytliwe hasło. Kusi ono spektakularnymi efektami, oszczędnością czasu i ceną – trzech usług w cenie jednej. Oferty tego typu spotykamy w każdej dziedzinie życia, także w kosmetologii i medycynie estetycznej. Chwali się nim zabieg Geneo – czy słusznie?

Zabiegi 3 w 1 – czy warto?

Słysząc o usługach typu trzy w jednym trzeba być szczególnie wyczulonym i sceptycznym. Często oznacza to tyle, że dany zabieg po prostu się nie sprzedaje, nie przynosi korzystnych rezultatów albo jest mało skuteczny. Tylko czasami są to wyjątkowe okazje, z których warto skorzystać. Dotyczy to najczęściej ofert łączących w sobie trzy różne zabiegi w jeden, podczas promocji.

Całkiem inaczej należy rozpatrywać zabiegi, które sam producent promuje jako 3 w 1. Dążenie do maksymalizacji efektów przy minimalnym nakładzie czasu i funduszy zawsze jest dobrą praktyką. Dokładnie przemyślany schemat zabiegu, który pozwala osiągnąć wiele korzyści podczas jednej sesji jest niewątpliwą zaletą dla osób zapracowanych. Ci, którzy cenią sobie relaks i celebrację zabiegów pielęgnacyjno-upiększających powinni skorzystać z innych usług. Szybkość, dokładność i wielofunkcyjność – to przyszłość medycyny estetycznej. A taki jest właśnie zabieg Geneo.

Geneo – charakterystyka zabiegu

Geneo reklamowany jest jako “zabieg inspirowany naturą”, a przede wszystkim gorącymi źródłami. Jak tłumaczy ekspert medycyny estetycznej Kliniki Ziemlewski z Łodzi, gorące źródła zapewniają dokładane oczyszczenie, dotlenienie i nawilżenie skóry, a takie właśnie działanie ma zabieg Geneo. Przeznaczony jest dla osób z każdym typem cery, które cenią sobie bardzo dobre efekty pielęgnacyjne osiągane w kilkanaście minut.

Geneo to przede wszystkim:

  • złuszczanie – pozwala na usunięcie martwego naskórka i odsłonięcie nowych, zdrowych komórek skóry,

  • wchłanianie – przygotowuje skórę do wchłaniania aktywnych substancji pielęgnujących i rewitalizujących tkanki,

  • dotlenianie – dzięki temu skóra jest odżywiona, wygląda zdrowo, promiennie i młodo.

Zabieg ten może być stosowany na dwa sposoby – jako kuracji przeciwko zmarszczkom i braku jędrności oraz jako kuracja rozjaśniająca przebarwienia, wyrównująca koloryt skóry i odżywiająca ją.

Sposób działania

Aby ocenić, czy jeden zabieg ma możliwość wykonania trzech czynności pielęgnujących skórę twarzy, warto zapoznać się z jego sposobem działania. Przede wszystkim Geneo wykorzystuje specjalne kapsułki, w których zawarty jest m.in. węglowodoran sodu i kwas cytrynowy, które w zetknięciu ze skórą tworzą reakcję chemiczną zwaną prawem Bohra. Powstają wówczas mikropęcherzyki z dwutlenkiem węgla, które “wyciągają” tlen w okolice miejsca poddanego zabiegowi. Tym samym następuje proces dotlenienia.

Po drugie, w tym samym czasie z zastosowanej kapsułki uwalniają się mikrogranulki, które działają na zasadzie podobnej do mikrodermabrazji – ścierają wierzchnią warstwę martwego naskórka, usuwają zanieczyszczenia i wygładzają powierzchnię skóry. Tak wygląda proces złuszczania.

Trzecim etapem tego zabiegu jest aplikacja i wtłoczenie substancji odżywczych zawartych w kapsułkach – jest to ułatwione, ponieważ skóra jest już odpowiednio przygotowana, a więc dotleniona i oczyszczona. Tak kończy się etap wchłaniania, a tym samym zakończony zostaje zabieg Geneo.

Wady i zalety Geneo

Wszystkie zabiegi estetyczne mają swoje wady i zalety, przy czym każdy klient te same cechy może różnie oceniać. Zabieg Geneo jest dosyć popularny wśród klientów, a szczególnie klientek z wielu przyczyn – najważniejszą jest czas, ponieważ Geneo można zaliczyć do usług lunchowych. Znaczy to, że po jego wykonaniu można natychmiast powrócić do przerwanych czynności – mówi dr Ziemlewski z Łodzi.

Wady zabiegu to głównie: mała liczba problemów, na które może oddziaływać (odmłodzenie lub usuwanie przebarwień), konieczność wykluczenia zabiegu podczas pojawienia się różnych zmian skórnych (wysypki, uszkodzenia, opalenizna itp.)

Zalety zabiegu: czas wykonania, możliwość wykonania trzech zabiegów podczas jednego, natychmiastowe efekty, brak efektów ubocznych.

Każdy zabieg typu 3 w 1 wymaga indywidualnego ocenienia przydatności i jego wartości. Co do Geneo wydaje się, że zalety przekraczają ilość wad. Potwierdzeniem tych słów może być nagroda przyznana dla tej usługi w 2014 roku przez magazyn Cosmopolitan. Czy słusznie? Na to pytanie odpowiedzi udzielić musi sobie każdy sam po skorzystaniu z zabiegu.

Więcej informacji na stronie: http://klinikiziemlewski.pl/kosmetologia-estetyczna

Dodaj komentarz