Zabiegi wyszczuplające ciało


Zabiegi wyszczuplające ciało
Okazuje się, że nie tylko odpowiednia dieta czy długie godziny spędzone na siłowni, pozwolą nam cieszyć się wymarzoną sylwetką.

Wraz z postępem technologicznym i powszechnością zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, powstały bezinwazyjne techniki, dzięki którym szybko i bezboleśnie można pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i sprawić, że skóra stanie się jędrna i pozbawiona cellulitu. Do dyspozycji mamy cały szereg metod, które wykonywane seriami, przyniosą naprawdę świetne efekty.

Należy przy tym pamiętać, że większość z nich należy realizować seriami, w regularnych odstępach czasu. Jeszcze nie wynaleziono metody – oprócz inwazyjnej liposukcji, dzięki której nadmiar tkanki tłuszczowej zniknąłby od razu bezpowrotnie. Właśnie dlatego, mając na celu systematyczność i długi okres dochodzenia do pożądanego efektu, na zabiegi wyszczuplające warto zgłosić się ze sporym wyprzedzeniem.

Jeśli latem chcemy bez skrępowania prezentować nienaganną figurę, do kliniki medycyny estetycznej czy renomowanych salonów kosmetycznych należy zgłosić się nawet jesienią. Poniżej, przedstawiamy Wam najbardziej skuteczne metody, które wesprą proces eliminacji zbędnej tkanki tłuszczowej.

Masaże wyszczuplające

Co ciekawe, masaże wcale nie muszą być rehabilitacyjne czy relaksacyjne. Coraz częściej wykorzystuje się te, które pobudzają przepływ limfy i wpływają korzystnie na proces rozbijania a potem wydalania zbędnego tłuszczu w newralgicznych miejscach naszego ciała.

Podstawą jest drenaż limfatyczny, czyli energiczny masaż, który polega na ręcznym masowaniu poszczególnych partii ciała. Odpowiednia technika wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, poprzez usprawnianie krążenia limfy. Ogromną zaletą jest to, że masaż ten nie sprawia bólu, można go również wykonywać nawet kilka razy dziennie – nie ma w tym przypadku żadnych przeciwwskazań.

Podobne efekty przynosi endermologia. To masaż z wykorzystaniem próżni, który wykonuje się specjalną rolką, emitującą podciśnienie. Same ruchy rolki przypominają te ręczne natomiast masowane są tym sposobem znacznie głębsze partie skóry, mięśni i tkanki tłuszczowej.

Pozytywnie w aspekcie wyszczuplania wypada też masaż bańką chińską. To również doskonały sposób na pozbycie się cellulitu. To próżniowe zasysanie skóry, dzięki czemu poprawia się ukrwienie. Masaż bańką chińską stosowany jest od lat – te same bańki wykorzystuje się zresztą w celu leczenia infekcji wirusowych czy stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Jedynym przeciwwskazaniem jest cera naczynkowa.

Modelowanie sylwetki

Medycyna estetyczna daje dzisiaj ogrom możliwości. Pozbywanie się tkanki tłuszczowej może przebiegać nie tylko poprzez masaże, ale również przy wykorzystaniu znacznie szybszych i dużo bardziej komfortowych technik. Okazuje się, że z niedoskonałościami sylwetki walczyć można ultradźwiękami, dermorollerem, czyli urządzeniem, który tworzy tysiące mikro nakłuć skóry, poprzez które wchłaniane są o wiele lepiej koktajle odżywcze czy wyszczuplającymi maskami (na przykład z alg); świetne rezultaty przynosi też peeling. Coraz częściej w tym celu korzysta się też z laseroterapii, terapii falami radiowymi oraz światłem podczerwonym.

 Artykuł napisany w oparciu o materiały zawarte na stronie salonu masażu Impress na mokotowie.


Dodaj komentarz

Komentarz do “Zabiegi wyszczuplające ciało