Zagęszczanie czy przeszczep włosów?


Zagęszczanie czy przeszczep włosów?
Włosy od zawsze są atrybutem piękna – zdrowe i lśniące są marzeniem nie tylko pań. Współczesne metody pozwalają na zmianę tego, co dała natura.
Aby zmienić coś w swoim wizerunku można zdecydować się na mniej lub bardziej inwazyjne metody zmiany fryzury. Kobiety najczęściej decydują się na przedłużanie pasm, a mężczyźni na przeszczepianie włosów. Wśród dostępnych metod przedłużania wyróżniamy m.in.:
• metodę keratynową – keratyna to naturalny budulec włosa, który zostaje przyczepiony w formie pasm do naturalnych włosów. Jest to metoda “na ciepło”, wykonywana w temp. ok. 180 stopni. Efekt utrzymuje się do 4 miesięcy.
• metodę kanapkową – z wykorzystaniem silikonowych taśm doczepianych do prawdziwych włosów. Taśmy te są bezbarwne, więc niewidoczne i pozwalają uzyskać naturalny efekt, który trwa do 6 tygodni.
• metodę laserową – innowacyjne rozwiązanie pozwalające cieszyć się sprężystymi kosmykami, do złudzenia przypominającymi te naturalne. Efekt jest naprawdę długotrwały, nawet do pół roku.
• metodą na mikroringi – małe silikonowe obrączki ze sztucznymi włosami są doczepiane do naturalnych pasm. Ich wadą może być początkowa wyczuwalność, jednak jest to metoda uważana za najbardziej bezpieczną i skuteczną.
• metodę clip-in – najszybszy sposób na uzyskanie długich włosów. Doczepienie włosów na klamry trwa kilka minut, więc można zmieniać wizerunek w zależności od potrzeby. Jest to jednak metoda dająca najmniej naturalny efekt.
• metodę ultradźwiękową – fryzjer przyczepia pasma “na zimno”, uzyskując naturalny i piękny efekt. Problematyczne jest jednak późniejsze ich usuwanie, ponieważ może prowadzić do zniszczeń włosów.
Dla osób, które słabe włosy i ich ubytki postrzegają nie tylko na polu estetycznym, ale i zdrowotnym, dobrym rozwiązaniem jest przeszczep włosów. Pobieranie mieszków i umieszczanie ich w innym miejscu to metoda pozwalająca na trwałe uporanie się z problemem łysienia, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Pierwszym etapem jest zawsze diagnostyka, podczas której lekarz jest w stanie stwierdzić, jak bardzo zaawansowany problem nas dotyczy. Leczyć łysienie można na różnorakie sposoby, a dobry lekarz będzie chciał znaleźć odpowiedni dla konkretnej jednostki. Obecnie za najskuteczniejszą metodę przeszczepu włosów uważa się FUE (Follicular Unit Extraction) – pobranie mieszków włosowych i otaczającej je tkanki w stanie znieczulenia miejscowego. Dr Piotr Turkowski rekomenduje tę metodę zwłaszcza osobom dotkniętym łysieniem androgenowym.
Łysienie to choroba – można i należy ją zatem leczyć. Nowoczesna technologia daje nadzieję tysiącom pacjentów na polepszenie stanu zdrowia.

Dodaj komentarz