Zalety colostrum dla sportowców


Zalety colostrum dla sportowców
Sport kojarzy się wszystkim ze zdrowym trybem życia. Warto jednak zdać sobie sprawę, że sport na poziomie wyczynowym to ogromne obciążenie dla organizmu, które może prowadzić do wielu schorzeń. Dlatego większość zawodowych sportowców wymaga co pewien czas wsparcia medycznego. Idealnie nadaje się do tego colostrum, które może przynieść wiele korzyści dla intensywnie eksploatowanego organizmu.

Na jakie zagrożenia narażony jest organizm sportowca?

Organizm sportowców wyczynowych musi zmagać się z wieloma zagrożeniami. Aktywność fizyczna uprawiana w niesprzyjających warunkach termicznych i wilgotnościowych może wywoływać infekcje. Sport wyczynowy to często wysiłek fizyczny o bardzo wysokim natężeniu, który niejednokrotnie obciąża jedynie określone partie układu kostno-szkieletowego. W sporcie wyczynowym ogromnym problemem jest niedostateczny czas na pełną regenerację organizmu. Ponadto organizm sportowca jest narażony na mikro-urazy, wynikające ze zbyt dużego nadwyrężenia mięśni, i makro-urazy, które są wynikiem kontuzji. Nie można zapomnieć o wpływie sportu wyczynowego na psychikę. Ostra konkurencja wywołuje stan podwyższonego napięcia psychicznego. Wbrew pozorom dużym obciążeniem dla organizmu jest dieta i suplementacja sportowca wyczynowego. Opiera się ona na maksymalnym zwiększeniu wydolności i wytrzymałości organizmu. Nie zawsze idzie to w parze z dostarczaniem składników potrzebnych do prawidłowego przebiegu innych funkcji organizmu.

Czym jest colostrum dla sportowców?

Colostrum, czyli popularna siara, to naturalny suplement, który wspomaga rodzącego się ssaka. Siara jest dostarczana z mlekiem matki tuż po porodzie, wspierając nowo narodzone dziecko w okresie, kiedy jest najbardziej narażone na działanie niekorzystnych czynników. Składniki colostrum wykazują właściwości immunomodulacyjne, odżywcze, ochronne i energetyczne. Ponadto powodują prawidłowe działanie bariery jelitowej. Zwiększają wytrzymałość fizyczną, przyspieszając przy tym regenerację po intensywnym wysiłku. Oprócz tego popularna siara ma silne działanie oksydacyjne oraz zwiększa motywację psychiczną w trakcie długotrwałego wysiłku fizycznego.

Jakie korzyści może przynieść suplementacja colostrum?

Preparaty zawierające colostrum intensywnie oddziałują na układ odpornościowy. Regulują działanie jelit, jak również wspierają inne części układu immunologicznego. Suplementacja preparatami zawierającymi colostrum może nawet kilkukrotnie zwiększyć poziom ochrony przed sezonowymi infekcjami dróg oddechowych. W razie wystąpienia infekcji podanie colostrum znacznie przyspiesza proces leczenia.

Preparaty zawierające colostrum są wartościowym źródłem materiałów budulcowych i regulacyjnych, które służą odbudowie i rozbudowie struktur niezbędnych do prawidłowej pracy mięśni. Cechą charakterystyczną omawianych preparatów jest wysoka zawartość aminokwasów egzogennych.

Colostrum (siara) dla sportowców posiada olbrzymi potencjał, który zabezpiecza przed pogłębianiem uszkodzenia tkanek wywołanego procesem zapalnym czy stresem oksydacyjnym. Wszyscy sportowcy są narażeni na mikro-uszkodzenia mięśni i tkanki łącznej, które są wynikiem intensywnego wysiłku fizycznego. W sporcie nie sposób uniknąć tego typu uszkodzeń. Należy jednak zadbać o możliwie szybki proces regeneracji i gojenia.

Preparaty zawierające colostrum to idealny element suplementacji dla sportowców wyczynowych. Zróżnicowane właściwości oraz wysoka efektywność działania to najlepsze argumenty przemawiające za stosowaniem colostrum.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz