Zanim kupisz feromony – co powinno się wiedzieć?


Zanim kupisz feromony – co powinno się wiedzieć?
Nie zawsze próba skopiowania kończy się na rynku konsumenckim tym, że kupujący czuje się oszukany. Czasem nawet zaczynamy wybierać on mniej markowe produkty, gdyż oferują tę samą jakość, za o wiele atrakcyjniejszą cenę. W świecie feromonów tak jednak nie jest. Otrzymanie syntetycznego odpowiednika tej substancji jest niezwykle kosztowne, ale gwarantuje efektywne stężenie.

Można jednak umieścić na etykiecie, że to feromony, gdy tymczasem ich zawartość jest wręcz śladowa. Dużych graczy na tym rynku jest zaledwie kilku, natomiast małych możemy uświadczyć nad wyraz dużo, gdyż wystarczy im 10-krotnie mniejsza cena i sprzedaż większej ilości zamiast mniejszy nakład i satysfakcja klienta. Nikogo nie powinno zatem dziwić, że nieufność konsumentów względem tego asortymentu jest tak duża. Rozczarowanie bierze się jednak z naszych złych wyborów i niewiedzy – poniższe akapity wyjaśniają jak uniknąć obu.

Zwróć uwagę na stężenie

Jak już wspomnieliśmy wyżej, nie ma nic za darmo lub w promocyjnej cenie. Świat feromonów to tysiące dolarów przeznaczonych na każdy wyprodukowany mililitr tego specyfiku, który następnie łączy się z utrwalaczem i odrobinę łagodzi, by efekt był odpowiedni, a opakowanie starczyło na jak najdłużej. Mamy więc 14 ml i atomizer. Wystarczy jedno lub dwa psiknięcia, by osiągnąć efekt. Jeśli jednak oferuje się nam duże opakowanie, a nie kosztuje ono kilkaset złotych, to możemy być pewni, że jego stężenie nie usatysfakcjonuje naszych potrzeb. Wyjątkiem są tu feromony zapachowe, które z założenia mają mniejsze stężenie, ale w ich przypadku 100ml w cenie od 120 do 200 zł to absolutne minimum (jeśli maja działać, a nie tylko pachnieć). Przy bezwonnych mieszankach normą jest oferowanie 5 ml w cenie ok 100 zł.

Ocena wiarygodności dystrybutora

Feromony – takie prawdziwe i pełnoprawne feromony syntetyczne – produkuje niewiele firm, gdyż jest to droga inwestycja. Dystrybutorzy to już liczniejsza grupa, ale nim zdecydujemy się na zakup, lepiej zweryfikować ich wiarygodność (w końcu nie chcemy stracić kilkuset złotych). Najprostszy sposób, by zrealizować taki rekonesans rynkowy, to skorzystanie z dobrodziejstw wyszukiwarki internetowej. W porównywarkach cen przeczytamy nie tylko opinie osób, które kupiły już dany specyfik, ale też dowiemy się, jakie sklepy mają je na stanie, w jakiej cenie i jak są oceniane. Inny sposób, gdy np. wahamy się pomiędzy jednym dystrybutorem a innym, to wykonanie telefonu i poproszenie między innymi o udzielenie informacji na temat stosowania danego produktu, czy ogólnych informacji mówiących o naukowej stronie i zasadności istnienia i funkcjonowania feromonów syntetycznych. Jeśli w zamian za pytanie otrzymamy ogólniki lub zostaniemy odesłani do karty produktu, wtedy lepiej poszukać innego sklepu – ten najwyraźniej nie jest na tyle kompetentny, by zadbać o poprawę naszych relacji międzyludzkich.

Jak stosuje się feromony?

Feromony o dużym stężeniu, ale nigdy większym 1ml/1mg, należy używać z rozwagą. Dlaczego? Zbyt hojna dawka może bowiem przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Newralgicznie ważne jest też uświadomienie sobie zasad aplikacji tychże produktów, gdyż mogą one dodatkowo zintensyfikować ich działanie. Oprócz tego, że zaleca się stosować je w miejscach, gdzie zwykle aplikujemy swoje perfumy – bezwonne feromony można mieszać z własnymi pachnidłami – to prócz szyi, nadgarstków i dekoltu warto wetrzeć ich cześć również w okolicy nosa i ust. Wydychane powietrze spowoduje wówczas lepszą cyrkulację mieszanki w powietrzu, a tym samym bardziej satysfakcjonujący i szybszy efekt. Jedna aplikacja utrzymuje się na skórze do kilku godzin – przedawkowanie objawia się natomiast bardzo często bólem głowy użytkownika oraz uczuciem rozdrażnienia (a nawet agresją ze strony otoczenia).

Portal Lareina.pl wsparł nas merytorycznie.

Dodaj komentarz