Zapalenie oskrzeli – jak poradzić sobie z tym problemem?


Kaszel
Każdemu z nas od czasu do czasu zdarzają się infekcje dróg oddechowych. Bywa, że lekceważymy je, nadal uczęszczając do pracy lub szkoły, lecząc się jedynie domowymi sposobami. To niebezpieczne. Często zdarza się bowiem tak, że z pozoru niegroźna infekcja przradza się w zapalenie oskrzeli.

Choć objawy zapalenia oskrzeli w początkowej fazie mogą przypominać zwykłe przeziębienie tak naprawdę choroba ta może być dla nas niebezpieczna. Dlatego też warto wiedzieć jak sobie z nią poradzić. Zacznijmy jednak od tego, czym jest zapalenie oskrzeli? Jest to stan zapalny błony śluzowej oskrzeli, spowodowany zakażeniem dróg oddechowych, którego objawami są często gorączka, złe samopoczucie i kaszel – początkowo suchy i męczący, później połączony z odksztuszaniem wydzeliny.

Do czego może prowadzić nieleczone zapalenie oskrzeli?

Zaniedbanie leczenia zapalenia oskrzeli może mieć szereg negatywnych dla naszego zdrowia konsekwencji, wśród których najpoważniejszym jest zapelnie płuc. Jednak to nie jedyne zagrożenie. Choroba ta często prowadzi do rozwoju astmy, powoduje duszności oraz nadreaktywność oskrzeli. Jak widać – nie są to przelewki. Dlatego też warto zadbać o odpowiednie leczenie, które w krótkim czasie powinno przynieść pozytywne efekty.

Jak skutecznie się leczyć?

Leczenie zapalenia oskrzeli w większości przypadków, kiedy to mamy do czynienia z infekcją wirusową jest leczeniem objawowym. Pomocne okazują się wtedy środki, które dzięki swojemu składowi ułatwiają odksztuszanie zalegającej w układzie oddechowym wydzieliny. Jednym z takich środków jest syrop Mucosolvan, który może być stosowany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Podobnie jak inne środki z Ambroksolem znacznie ułatwia pozbywanie się wydzieliny, co ma kluczowe znaczenie w procesie leczenia.

Warto również stosować inhalację i oklepywać klatkę piersiową. Ma to bowiem również zbawienny wpływ na oskrzela, ułatwia odksztuszanie i znacznie przyspiesza proces leczenia.

Przede wszystkim nie zapominajmy, że choroba ta wymaga od nas pozostania w łóżku i oszczędzania sił. Nie przechodźmy jej by uniknąć negatywnych skutków, jakie może powodować jej nieleczenie. Dzięki temu powrót do zdrowia będzie znacznie szybszym procesem i unikniemy ryzyka.


Dodaj komentarz

5 komentarzy do “Zapalenie oskrzeli – jak poradzić sobie z tym problemem?