Zapalenie pęcherza można pokonać


zapalenie pęcherza
Ciepłe, słoneczne dni zachęcają nas do korzystania z zimnych kąpieli, chętnie odwiedzamy publiczne łaźnie i baseny, zdarza się też, że siadamy na gołej ziemii lub kamiennych murkach. To wszystko może mieć niemiłe konsekwencje dla naszego zdrowia. Jedną z dolegliwości, które często nas wtedy dopadają jest zapalenie pęcherza. Jak sobie z nim radzić?

Zapalenie pęcherza to dość częsta przypadłość, która dotyka szczególnie kobiety. To właśnie one ze względu na swoją budowę anatomiczną są na nią znacznie bardziej narażone. Wynika to z faktu, że cewka moczowa u pań jest znacznie krótsza (ma 4–5 cm długości) niż u panów (15–20 cm). O zakażenie nie jest więc trudno, szczególnie w sytuacjach spadku odporności lub po wyziębieniu organizmu.

Objawy, które powinny zaniepokoić.

Pierwszymi objawami zapalenia pęcherza jest pieczenie i bolesność podczas oddawania moczu. W miarę jak infekcja się rozwija zaczynamy coraz częściej odczwać potrzebę oddawania moczu, mimo, że często jest to niemożlwie, dołącza się również gorączka, poczucie rozbicia czy bolesność mięśni i stawów. Warto podjąć odpowiednie leczenie już po pojawieniu się pierwszych objawów. Dzięki temu pokonanie infekcji będzie prostsze i zajmie nam  znacznie mniej czasu. Co ma ogromne znaczenie – wie o tym doskonale każdy kto choć raz znosił te przykre objawy.

Jak wyeliminować chorobę?

Zapalenie pęcherza podobnie jak każda inna infekcja wymaga odpowiedniego leczenia. Wiele kobiet stosuje w tym czasie domowe metody takie jak picie dużej ilości płynów, ciepłe okłady, stosowanie preparatów ziołowych. Niestety nie zawsze to wystarcza. Dlatego też warto zadbać o to, by w naszej apteczce znalazł się odpowiedni lek na zapalenie pęcherza, który pozwoli nam szybko uporać się z przykrymi objawami infekcji. Jednym z leków, tego typu, który dostępny jest bez recepty jest Neofuragina. Specyfiki tego typu hamują namnażanie i rozwój chorobotwórczych bakterii, dzięki czemu infekcja pęcherza zostaje szybko wyleczona.

W przeciwieństwie do domowych sposobów leki na zapalenie pęcherza nie tylko łagodzą objawy, ale również leczą i pozwalają usunąć przyczyny zakażenia. Nie dziwi więc fakt, że pomogły już tak dużej ilości cierpiących na tę dolegliwość kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *