Zapalenie pęcherza można pokonać


zapalenie pęcherza
Ciepłe, słoneczne dni zachęcają nas do korzystania z zimnych kąpieli, chętnie odwiedzamy publiczne łaźnie i baseny, zdarza się też, że siadamy na gołej ziemii lub kamiennych murkach. To wszystko może mieć niemiłe konsekwencje dla naszego zdrowia. Jedną z dolegliwości, które często nas wtedy dopadają jest zapalenie pęcherza. Jak sobie z nim radzić?

Zapalenie pęcherza to dość częsta przypadłość, która dotyka szczególnie kobiety. To właśnie one ze względu na swoją budowę anatomiczną są na nią znacznie bardziej narażone. Wynika to z faktu, że cewka moczowa u pań jest znacznie krótsza (ma 4–5 cm długości) niż u panów (15–20 cm). O zakażenie nie jest więc trudno, szczególnie w sytuacjach spadku odporności lub po wyziębieniu organizmu.

Objawy, które powinny zaniepokoić.

Pierwszymi objawami zapalenia pęcherza jest pieczenie i bolesność podczas oddawania moczu. W miarę jak infekcja się rozwija zaczynamy coraz częściej odczwać potrzebę oddawania moczu, mimo, że często jest to niemożlwie, dołącza się również gorączka, poczucie rozbicia czy bolesność mięśni i stawów. Warto podjąć odpowiednie leczenie już po pojawieniu się pierwszych objawów. Dzięki temu pokonanie infekcji będzie prostsze i zajmie nam  znacznie mniej czasu. Co ma ogromne znaczenie – wie o tym doskonale każdy kto choć raz znosił te przykre objawy.

Jak wyeliminować chorobę?

Zapalenie pęcherza podobnie jak każda inna infekcja wymaga odpowiedniego leczenia. Wiele kobiet stosuje w tym czasie domowe metody takie jak picie dużej ilości płynów, ciepłe okłady, stosowanie preparatów ziołowych. Niestety nie zawsze to wystarcza. Dlatego też warto zadbać o to, by w naszej apteczce znalazł się odpowiedni lek na zapalenie pęcherza, który pozwoli nam szybko uporać się z przykrymi objawami infekcji. Jednym z leków, tego typu, który dostępny jest bez recepty jest Neofuragina. Specyfiki tego typu hamują namnażanie i rozwój chorobotwórczych bakterii, dzięki czemu infekcja pęcherza zostaje szybko wyleczona.

W przeciwieństwie do domowych sposobów leki na zapalenie pęcherza nie tylko łagodzą objawy, ale również leczą i pozwalają usunąć przyczyny zakażenia. Nie dziwi więc fakt, że pomogły już tak dużej ilości cierpiących na tę dolegliwość kobiet.

Dodaj komentarz