Zaparcia u kobiet


Bycie kobietą to przywilej, który niesie ze sobą przypadłości przypisane tylko i wyłącznie płci pięknej. Miesiączka, zmiany hormonalne, ciąża – wpływają na pracę układu trawiennego. Dodatkowo życie w nieustannym stresie, nieregularne spożywanie posiłków oraz brak ruchu mogą powodować bóle brzucha, niestrawność, a nawet zaparcia. Dulcobis to lek, który pomoże zwalczyć zaparcia oraz pozwoli cieszyć się życiem.
Z problemem zaparć zmaga się coraz więcej kobiet. Według specjalistów zaparcia są jedną z najbardziej uciążliwych i rozpowszechnionych dolegliwości trawiennych. Kiedy kolejna wizyta w toalecie nie przynosi pożądanego efektu, pojawia się uczucie ciężkości, ograniczona swoboda poruszania się. To wszystko przekłada się na samopoczucie. Dodatkowo organizm kobiety jest poddany ciągłym zmianom wynikającym z obecności estrogenów, które w zależności od wieku i etapu życia kobiety funkcjonują w różnorodny sposób. Każda zmiana poziomu estrogenów czy progesteronu odbija się echem na działaniu kobiecego organizmu, między innymi pracy mięśni jelit.

Hormony w natarciu

Miesiączka. Wiele kobiet przed menstruacją oraz w jej trakcie ma zaparcia. Powodem są między innymi hormony. W tym czasie organizm kobiety próbuje osiągnąć równowagę, która jest zaburzona przez obniżający się poziom progesteronu oraz wytwarzanie prostaglandyn odpowiedzialnych za procesy fizjologiczne.
Mamy karmiące. Na zaparcia cierpią również kobiety karmiące piersią, również za sprawą zmian hormonalnych. Wpływ na to ma także stres – kobiety często denerwują się nową sytuacją życiową, co niestety źle wpływa na układ trawienny. Ponadto panie w tym intensywnym momencie życia ograniczają ruch i nie mają czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków. W tych wyjątkowych dniach warto zadbać o to, aby w diecie znalazły się składniki ułatwiające trawienie oraz wspomagające perystaltykę jelit.

Wiek sprzyja zaparciom

Innym powodem zaparć może być wiek. Z biegiem czasu metabolizm organizmu naturalnie „zwalnia”, przez co przy dotychczasowych nawykach żywieniowych może nagle pojawić się uczucie dyskomfortu, obciążenia, a nawet zaparcia. Częstotliwość pojawienia się tego problemu wzrasta po przekroczeniu 65. roku życia. Jak pokazują statystyki ponad 5-krotnie więcej osób w tym wieku cierpi z powodu zaparć w porównaniu z ludźmi młodszymi. Jest to związane ze zmianami dokonującymi się w budowie i funkcji przewodu pokarmowego, np. dochodzi do stopniowego zaniku bony śluzowej w przewodzie pokarmowym, zmniejsza się dopływ krwi przez miażdżycowo zmienione naczynia tętnicze. Zaparcia występują także u kobiet w okresie okołomenopauzalnym i menopauzalnym. W tym czasie stężenie hormonów rozrodczych wydzielanych przez organizm obniża się drastycznie, co wpływa na wrażliwe mięśnie jelit.

Jak sobie radzić?

Aby skutecznie walczyć z zaparciami, należy:
• Przynajmniej kilka minut codziennie poświęcić na gimnastykę – wspomoże ona pracę układu pokarmowego, ale też pomoże zminimalizować stres, który również jest jedną z przyczyn zaparć.
• Wzbogacić dietę o produkty z dużą zawartością błonnika (np. owoce, warzywa, produkty owsiane, orzechy, pieczywo razowe).
• Unikać potraw ciężkostrawnych, które nadwyrężają pracę układu trawiennego.
• Pić przynajmniej 1,5 litra wody dziennie.

W sytuacji, kiedy powyższe wskazówki nie przynoszą oczekiwanych efektów, warto sięgnąć po Dulcobis -najpopularniejszy na świecie lek przeczyszczający , do stosowania na noc.
Dulcobis to lek bezpieczny oraz skuteczny. Jego działanie jest przewidywalne, ponieważ efekt następuje w ciągu 6-12 h od zażycia. Może być stosowany u kobiet karmiących piersią, ponieważ nie przenika do mleka matki. Jest przetestowany klinicznie.

Więcej informacji na www.dulcobis.pl oraz www.stopzaparciom.pl

Dulcobis, 5 mg, (Bisacodylum), tabletki dojelitowe.

Wskazania do stosowania leku Dulcobis:

Krótkotrwałe, objawowe leczenie zaparć.
W przygotowaniu do badań diagnostycznych, w leczeniu przed i pooperacyjnym, w stanach wymagających ułatwienia defekacji.

Przeciwwskazania:

Dulcobis jest przeciwwskazany u pacjentów z niedrożnością jelit, z ostrymi stanami w jamie brzusznej, w tym z zapaleniem wyrostka robaczkowego, ostrymi chorobami zapalnymi jelit oraz z silnymi bólami brzucha z towarzyszącymi mdłościami i wymiotami, które mogą być objawem poważnych chorób. Dulcobis jest również przeciwwskazany w stanach ciężkiego odwodnienia oraz u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na bisakodyl lub jakikolwiek inny składnik produktu. W przypadku rzadkich chorób genetycznych, w których występuje nietolerancja składnika pomocniczego produktu, stosowanie produktu jest przeciwwskazane.
Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, Binger Strasse 173,
D-55216 Ingelheim/Rhein, Niemcy.
Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 18720, wydane przez URPLWMiPB.
Cena rekomendowana: 7 PLN
Numer ewidencyjny: DULC/35/07/12
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Dodaj komentarz

Komentarz do “Zaparcia u kobiet

  • Anna Kalinowska

    Stosuję dicopeg junior, jest bezpieczny również dla niemowląt. Bardzo
    łagodnie działa, bez silnego parcia i gwałtownych skurczów.