Zdrowa dieta malucha


Gerber

W pierwszych miesiącach życia dziecka wiele mam z powodzeniem karmi swoje pociechy piersią. Niektóre z nich, z różnych przyczyn, muszą sięgnąć po mleko modyfikowane, co nie jest obecnie niczym złym, ponieważ skład dzisiejszego mleka modyfikowanego tylko nieznacznie różni się od mleka mamy. Po etapie samego mleka zaczynamy podawać naszemu maluszkowi również delikatne herbatki oraz kleiki. Aż w końcu nadchodzi pora na warzywa i owoce.

Pierwszy posiłek

Lekarze zalecają, aby rozszerzanie diety zacząć dopiero po skończeniu przez dziecko 4. miesiąca życia. Na początek najlepiej, by było to jedno warzywo – ugotowane i podane w formie przecieru o odpowiedniej konsystencji. Dlatego, serwując dziecku jego pierwszy posiłek, warto zaufać produktom marki Gerber. To gotowe dania najwyższej jakości, przygotowane ze starannie wyselekcjonowanych składników. Są nie tylko smaczne, ale także bezpieczne – zanim trafią do małego brzuszka przechodzą wiele restrykcyjnych kontroli.

Produkty Gerber

Gerber to firma, którą rodzice darzą zaufaniem od wielu lat. Posiada szeroką ofertę produktów. Są to zupki przygotowane z jednego warzywa przeznaczone dla najmłodszych, które możemy podać dziecku już po 4. miesiącu życia. Dla starszych dzieci firma proponuje zupki warzywne z dodatkiem mięsa oraz obiadki, również z rybą. A na deser owocowy mus z dodatkiem twarożku lub odrobiną jogurtu. Nektary oraz soki Gerber sprawdzają się nie tylko w upalne dni. Zawierają naturalne cukry oraz witaminę C, a te z dodatkiem ziół wspaniale orzeźwiają.

Jadłospis małego odkrywcy

Zróżnicowana i pełnowartościowa dieta jest ważna dla każdego z nas. Dlatego tym bardziej warto dbać o brzuszek naszej pociechy, aby zapewnić jej zdrowy start oraz prawidłowy rozwój. Codzienna dawka witamin i minerałów nie tylko odżywia organizm, ale także dostarcza dziecku energii potrzebnej do odkrywania świata. Zupki i obiadki Gerber to gwarancja bezpieczeństwa, ale także smaczny obiadek dla malucha. Podając mu gotowe danie mamy pewność, że zaspokoimy jego głód oraz dostarczymy mu potrzebnych substancji odżywczych.

Dodaj komentarz