Zdrowa suplementacja diety


Zdrowa suplementacja diety
Suplementy diety nie są lekarstwem, ale pomagają nam dbać o nasze zdrowie. To substancje, których nie dostarczamy w odpowiedniej ilości do naszego organizmu, stosując codzienną dietę.

Pamiętajmy, że właściwe funkcjonowanie zależy właśnie od optymalnej suplementacji witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Dobrze zbilansowana dieta jest w stanie zaspokoić potrzeby organizmu. Zdarza się jednak tak, że w codziennym biegu zapominamy o zdrowym jedzeniu. Stres, przemęczenie czy nadmierny wysiłek fizyczny może też sprawiać, że szybko zaczynamy odczuwać niedobory cennych składników. Właśnie dlatego możemy nabyć dodatkowe środki, dzięki którym uzupełnimy jadłospis we wszystko, co jest nam potrzebne do należytego funkcjonowania.

Suplementy znajdziemy w aptekach, supermarketach, niektóre nawet na stacjach benzynowych. Najczęściej są w formie tabletek – wystarczy połknąć jedną dziennie, by wyregulować niedobory. Warto jednak zwracać uwagę na ich jakość. Producent nie zawsze poda informację o składnikach, które są natychmiast wydalane z organizmu i tak naprawdę nam nie pomagają. Istotne jest również to, by przyjmować rzeczywiście takie suplementy, które służą naszemu zdrowiu. Inne będą dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Zupełnie inne dla sportowców i pracowników umysłowych. Inne witaminy będą przyjmować osoby, które cierpią z powodu skurczy a jeszcze inne ci, którzy chcą odżywić włosy, skórę i paznokcie. Dobór zależy od składników suplementów, bo przecież inne wpływają na rozmaite funkcje naszego ciała.

Witamina D, zestaw witamin dla seniorów, minerały dla kobiet, witaminy A + E dla osób o cerze dojrzałej, wyciąg z żurawiny dla pacjentów, którzy zmagają się z chorobami pęcherza moczowego, żeń-szeń dla wzmocnienia włosów, luteina dla starających się o dziecko czy wyciąg z czosnku na ogólne wzmocnienie odporności organizmu w okresie jesienno-zimowym. To tylko przykłady środków, jakie proponuje między innymi Olimp suplementy, bo na rynku dostępnych jest ich oczywiście znacznie więcej. Co ważne, chociaż zażywania takich środków nie trzeba konsultować z lekarzem, bo są to suplementy w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia, to dobrze jest jednak wybrać się na wizytę kontrolną. Trzeba mieć na uwadze, że i dobroczynne składniki można przedawkować. Nabywając takie produkty, na pewno wskazane jest dokładne czytanie opisu. Producent ma obowiązek zamieścić ulotkę każdego produktu. Bez względu na to, czy suplementy diety nabywamy w aptece stacjonarnej, czy tej online – te z niskimi cenami znaleźć można w sieci pod hasłem „tania apteka internetowa warszawa”, należy wybierać te najwyższej jakości. Chodzi przecież o nasze zdrowie i wsparcie funkcjonowania organizmu. Nie oczekujmy też cudów. Pierwsze efekty widoczne są po minimum kilku dniach stosowania dodatkowej suplementacji. Środki te należy przyjmować regularnie i cierpliwie oczekiwać na rezultaty. Nikt nie zagwarantuje, że poprawa będzie natychmiastowa. Jak już wspomnieliśmy, suplementy diety to nie leki, ale pomoc w utrzymaniu należytego zdrowia.

Artykuł powstał na podstawie informacji znalezionych na stronie: http://aptekanet.com/ – tania apteka internetowa w Warszawie, oferująca m.in. suplementy Olimp oraz Bioderma i dr Organic kosmetyki.

Dodaj komentarz