Zdrowy kręgosłup


Active

Zwykle osoby, które ćwiczą jogę, kojarzone są z całą filozofią życiową. W wielu przypadkach tak faktycznie jest, jednak z roku na rok rośnie liczba osób, które traktują zajęcia z jogi czy pilatesu jako doskonały sposób na rehabilitację, zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz sposób na uelastycznienie mięśni wzmacniających kręgosłup.

W Dobrze Mi Tu w Warszawie z zajęć mogą korzystać zarówno osoby początkujące, jak i ci, którzy na temat jogi wiedzą naprawdę sporo. Początkujący mogą wybrać zajęcia Flow Jogi, które mogą być także idealnym sposobem na odstresowanie. Z kolei Joga Łagodna jest wskazana dla kobiet i to właśnie z myślą o nich oraz o ich cyklu życiowym czy miesięcznym tworzone są poszczególne zajęcia. Oczywiście są także prowadzone zajęcia z jogi, przeznaczone jedynie dla dzieci. Na takich zajęciach dzieci uczą się, jak prawidłowo oddychać czy skupić się na precyzyjnym wykonaniu poszczególnych ćwiczeń. W czasie, gdy dzieci ćwiczą lub bawią się w udostępnionej dla nich sali, ich mamy mogą skorzystać z zajęć Mama Fit, które łączą w sobie precyzję pilatesu, jogę oraz TBC. To właśnie dzięki nim można wysmuklić sylwetkę i poprawić postawę oraz zmniejszyć dolegliwości bólowe kręgosłupa. Z tych zajęć mogą także korzystać kobiety w ciąży. 

Instruktorki rekomendują również zajęcia dedykowane dla osób, które chcą poprawić stan swojego kręgosłupa. Zdrowy Kręgosłup to zajęcia, na których wykorzystywane są ćwiczenia z jogi i pilatesu, aby przywrócić prawidłową sylwetkę oraz zapobiegać zwyrodnieniom. Rozciąganie oraz wzmacnianie wybranych partii mięśniowych to główne zadanie, przed jakim stoją instruktorzy prowadzący zajęcia z pilatesu. Pierwotnie takie zajęcia były rekomendowane dla tancerzy, obecnie może z nich skorzystać każdy, kto chce zyskać smukłość i gibkość. Z kolei stretching zwiększa ruchomość stawów oraz zapobiega urazom mięśniowym. Dlatego większość zajęć, jakie prowadzone są w ramach zajęć w Dobrze Mi Tu, łączą w sobie ćwiczenia z obydwu dziedzin. W każdą niedzielę można także skorzystać z zajęć w ramach Klubu Jogi Śmiechu.

Dodaj komentarz