Zima nad morzem? Dlaczego nie?


Zima nad morzem? Dlaczego nie?
Morze kojarzy się głównie z letnim wypoczynkiem, plażą, relaksem w słońcu. Takie morze uwielbiają turyści. A jednak zimą morze ma magię, której brakuje latem.

Chłodna plaża, na której nie można się wylegiwać? Owszem. Można spacerować. Co ciekawe, jeśli jesteś wielbicielem ciszy i spokoju, to właśnie zimowe morze jest w stanie cię zauroczyć. Zamiast z zatłoczonych stoków, możesz skorzystać z relaksu, który znajdziesz zimą nad Bałtykiem, takiego relaksu, którego nigdy nie znajdziesz go nad nim latem… Zimą nad Bałtykiem znajdziesz ciszę i spokój, skwir mew, szum fal i niesamowity widok niespokojnego morza. Zimą nad Bałtykiem jest zdecydowanie więcej jodu, a niespieszne spacery pozwalają zatrzymać czas i naprawdę odpocząć od zgiełku i hałasu. To świetny pomysł na wypad we dwoje.

Stężenie jodu zimą jest nad morzem najwyższe. Jod to mikroelement, który człowiekowi jest niezbędny. Odpowiada za prawidłowe działanie tarczycy. jego niedobory powodują, że dzieci gorzej się uczą, wolniej rosną, słabiej rozwijają się fizycznie w okresie dojrzewania. U dorosłych braki jodu odpowiadają za poronienia w ciąży, prowadzą do niewydolności tarczycy, hamują funkcje niektórych narządów i zaburzają procesy życiowe organizmu.

Pobyt z odchudzaniem, nie tylko portfela

Jod wspomaga proces odchudzania, więc śmiało można poszukać zimowych ofert odchudzających nad morzem. Poza sezonem może być to pobyt całkiem niedrogi, a łączący przyjemne z pożytecznym, łączący odpoczynek z zabiegami wyszczuplającymi i dietą. Ośrodki, mimo, że jest poza sezonem, oferują cała gamę zabiegów, od masaży, poprzez zajęcia wspomagające kondycję po zajęcia związane z prawidłowym odżywianiem. W wielu ośrodkach pracują nad pensjonariuszami lekarze, profesjonalni trenerzy i psycholodzy. Bezpłatną opcją są długie spacery pustą plażą. Zwieńczeniem takiego spaceru może być pyszna czekolada czy kawa w kawiarni, lub smażona rybka, której smak nigdzie nie jest tak wyjątkowy, jak nad samym morzem.

morze

Pobyt z tanimi noclegami

Za całością portfela przemawiają również tanie nocleg. Poza sezonem ceny noclegów nad morzem są zdecydowanie niższe. Planując zimowy urlop nad morzem można zwrócić uwagę na różne pakiety pobytu. Hotele i ośrodki prześcigają się w przyciąganiu klientów zimą, stąd naprawdę szeroka i bogata oferta z ich strony, bardzo nastawiona na klienta. W ofercie można znaleźć śniadanie w cenie pokoju, dodatkowe zabiegi lecznicze czy dodatkowe atrakcje. Koszty noclegów i pobytów w niskim sezonie mogą być niemal połowę niższe niż latem.

Morza szum

Zimą nad morzem panuje przyroda. Krzyczą mewy, śpiewają ptaki. Opustoszałe w tym okresie kurorty nadal dysponują swoim bogactwem. Nadal możesz kupić świeżą rybę, nadal możesz pójść na długi spacer morską plażą. Masz spokój, czas na głęboki, pełen jodu oddech. Możesz spędzać czas aktywnie. Możesz chodzić z kijkami, biegać, jeździć rowerem. Możesz korzystać z dobrodziejstw aqua parków, siłowni czy basenów w które wyposażone są hotele. Często można spotkać tutaj osoby, uprawiające narciarstwo biegowe.

Piękno nadmorskich krajobrazów zimą ma również ogromne znaczenie. Jeśli kochasz fotografię, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Niespokojne morze, niebo we wszystkich odcieniach szarości i błękitu, gra świateł stanowią o niesamowitości zimowych plenerów. Nad naszym morzem zimą naprawdę można wypocząć. Nie każdy lubi zgiełk zatłoczonych, górskich stoków. Tak się przyjęło, że zimą w góry, latem nad morze. Może jednak warto czasem odwrócić tak ogólny trend?

Autor artykułu:
Artykuł przygotował Lazurowy Brzeg z Mielenka koło Mielna – ośrodek wypoczynkowy z domkami drewnianymi nad morzem.

Dodaj komentarz